Riksja Travel
Tanzania & Kenia
Leeuw in Kenia

Hakuna matata – Masai Mara Kenia

Bouwsteen

    • Reisschema:
      Masai Mara National Reserve
    • Reisduur:
      3 dagen / 2 nachten
    • Reissom:
      vanaf € 1.385,- p.p. bij 2 personen
    • Activiteit:
      privésafari's met een gids en sundowner
    ✓ De Masai Mara is één van Kenia's beste safarigebieden met veel roofdieren en in het seizoen de grote migratie
    ✓ Je overnacht in een kleinschalig tented camp met uitzicht op de natuur
    ✓ Inclusief meerdere safari's en sundowner op uitkijkpunt

    De Masai Mara is hét safarigebied van Kenia en staat bekend om zijn uitgestrekte vlaktes en enorme hoeveelheid wildlife. Samen met je gids ga je op zoek naar de Big Five en speur je naar brullende leeuwen, jagende cheeta's en tetterende olifanten. Een echte safari-klassieker die eigenlijk niet mag ontbreken. Je overnachten aan de rand van reservaat onder de sterren in ons tented camp.
    Masai Mara kenya

    Dag 1 – Op weg naar Masai Mara

    ’s Ochtends vroeg word je opgehaald in je hotel in Nairobi. Onderweg kun je naar buiten turen en naar het Keniaanse leven van alledag dat aan je voorbij trekt. De eerste twee a drie uur rijd je over een goede asfalt weg richting het zuiden. Als het begint te hobbelen en bobbelen maak je voor het eerst kennis met de ‘Afrikaanse massage’. Na aankomst check je in bij je tented camp. Na de lunch vertrek je voor je eerste gamedrive in de Masai Mara. Als het zonnetje zakt, ervaar je de schoonheid van een echte Afrikaanse zonsondergang. Eenmaal terug in het tented camp kijk je terug op alles wat je vandaag hebt gezien: kuddes olifanten, buffels of misschien wel je eerste leeuw.

    Drankje met zonsondergang

    Na de safari van vandaag sluiten jullie de dag op een bijzondere manier af. Op een mooie plek midden in de savanne neem je plaats terwijl de zon langzaam ondergaat en het landschap warm oranje kleurt. Met een drankje in de hand is het tijd om alles even te laten bezinken. De stilte, de weidse vlaktes en het geluid van dieren op de achtergrond maken dit tot zo’n moment dat je niet snel vergeet. Simpelweg zitten, kijken en genieten.

    Dag 2 – Volledige dag in de Masai Mara

    Na een vroeg ontbijt, en nog voor de zon opkomt, stap je in het safarivoertuig waar het dak van wordt opengeklapt. Trek wel een warme trui aan want het is ’s ochtends vroeg nog erg koud. Als je het reservaat inrijdt, kruipt het zonnetje langzaam omhoog en kleurt de uitgestrekte savanne oranje.

    Plotseling staat de gids op z’n rem. Op het eerste gezicht lijkt er niks te zien, maar dan zie je in het hoge gras een mannetjes leeuw die ligt uit te buiken van de jacht. Zijn manen kleuren nog rood van het bloed. Nog na hijgend staan de vrouwtjes rondom een karkas van een zebra. Je hebt gevoel alsof je in een uitzending van National Geogaphic terecht bent gekomen.

    Na een paar uurtjes rijden dwars door de ruige natuur en oneindige vlaktes begint je maag te borrelen. Je hebt zelf ook wel een beetje trek. Langzaam rijd je terug naar het camp onderweg speurend naar wilde dieren. Eenmaal terug staat er een lekker ontbijt voor je klaar staat.  Heb je genoeg te besteden, dan is het zonder overdrijven, zeker de moeite waard om ’s ochtends vroeg een ballonvaart te maken. Vanaf boven heb je een spectaculair uitzicht over de Masai Mara. Uiteraard kunnen we dit voor je regelen.

    ’s Middags lopen de temperaturen behoorlijk op en zoeken ook de meeste dieren verkoeling in de schaduw. Als het weer wat koeler wordt vertrek je voor de middag gamedrive op zoek naar wild. Als het duister valt rijd je terug naar het camp. Het is bijzonder om zo middenin de ruige natuur te zitten en pas op, want het is verslavend.

    Afhankelijk van je voorkeur lunch je midden in het park en blijf je onderweg. Overleg het met je privégids.

    Masai mara gamedrive
    Masai mara olifant

    Dag 3 – Vertrek Masai Mara

    Na een lekker ontbijt neem je afscheid van het personeel en koers je terug richting Nairobi voor de voortzetting van je reis. Wil je de ultieme Kenia en Tanzania safari beleven? Dan raden we je aan om met de bouwsteen Zebrapad naar de Serengeti verder te reizen. Je maakt een extra dag gamedrive in de Masai Mara en slaapt aan Lake Victoria, voordat je de Serengeti inrijd.

    Onze slaapplekken

    Voor deze reis bieden we de volgende varianten aan

    1Extra activiteit

    Optionele excursie: ballonvaart bij zonsopkomst

    • Reissom:
      €635,- per persoon
    • Inbegrepen:
      ballonvaart bij zonsopkomst en champagneontbijt

    Een ballonvaart boven de Masai Mara is één van de meest unieke safari-ervaringen als je het ons vraagt. Je wordt vroeg opgehaald en stijgt op zodra de zon opkomt. Vanuit de ballon zweef je geruisloos over de uitgestrekte vlaktes, met uitzicht op giraffen, gnoes, zebra’s en olifanten. Na ongeveer een uur land je en staat er een ontbijt voor je klaar midden in de bush, een mooi moment om samen na te genieten. De rest van de dag heb je alle tijd om op zoek te gaan naar meer wild.

    Deze bouwsteen is goed te combineren met