✓ Wandel naar één van Cambodja’s meest bekende watervallen: de Bou Sraa waterval
✓ Slaap in een houten lodge midden in de natuur
Ontsnap uit de hectiek van de Cambodjaanse steden en laat je verrassen door de uitgestrekte, beboste heuvels van Mondulkiri. Deze ongerepte regio staat bekend om de Bunong-cultuur, wilde olifanten en een authentieke, serene sfeer. Je gids neemt je mee voor een kennismaking met de levenswijze van de lokale Pnong mensen. Mondulkiri voelt als een verborgen wereld waar je echt tot rust komt midden in de natuur. Perfect voor avonturiers en rustzoekers die Cambodja buiten de gebaande paden willen ervaren.

Dag 1 – Reis naar Sen Monorom in Mondulkiri
In het oosten van Cambodja tegen de grens van Vietnam aan vind je de groene provincie Mondulkiri. Vanwege de reistijd van zo’n zes uur vanaf Phnom Penh wordt Mondulkiri minder vaak bezocht, dit is voor ons juist de reden om er wél naartoe te gaan. Het is er namelijk nog rustig en ongerept. Je reist per gedeelde minibus door met bossen omringde wegen naar het dorpje Sen Monorom in de provincie Mondulkiri. Je sfeervolle houten bungalow is omgeven door bomen waar koeien en paarden omheen scharrelen. Na aankomst vonden wij het heerlijk om wat te schommelen in de hangmat van onze bungalow met een boek.
Dag 2 – Bezoek aan een Pnong dorp en de Bou Sraa waterval
In de omgeving van Sen Monorom, het dorpje waar je verblijft in Mondulkiri leeft de Pnong minderheid. Dit is een etnische minderheid welke nog leven op traditionele wijze. Je gids neemt je vandaag mee door een Pnong dorp en laat je kennismaken met de mensen die hier wonen. Ze spreken hier geen Engels, maar je gids kan vertalen en zo kom je veel te weten over de levenswijze van de bewoners van het dorp. Wanneer je in Mondulkiri bent mag je de Bou Sraa waterval niet overslaan. Volgens velen is dit één van Cambodja’s mooiste watervallen. Na je bezoek aan het dorp ga je verder naar de waterval waar er tijd is voor een ontspannende pauze. Bij de waterval geniet je van een picknicklunch en kun je tussendoor afkoelen met een duik in de waterval. Na de lunch brengt de chauffeur je terug naar je accommodatie. Wandel voor zonsondergang omhoog naar het sunset point in de buurt en zie vanaf hier de zon onder gaan.


Dag 3 – einde Mondulkiri bouwsteen
Vandaag neem je afscheid van Mondulkiri. Vanuit hier kun je verder reizen naar Kratie, Siem Reap of naar onze homestay in Kampong Thom. Nog niet klaar om verder te reizen? Vraag ons gerust een extra nacht voor je bij te boeken.
Onze slaapplekken



Voor deze reis bieden we de volgende varianten aan
Bezoek het Elephant Valley Project
Verrijk je verblijf in Mondulkiri met een onvergetelijke dag in het olifanten project. Het project vangt geredde werkolifanten op en zorgt dat zij onbezorgd van hun ‘pensioen’ kunnen genieten. Je brengt de hele dag door in het project en tijdens je trekking door het bos vertelt je gids je meer over de bewoners. Je wandelt tussen de olifanten door, maar je mag ze niet aanraken. Het is namelijk een volledig diervriendelijk project waar olifanten wassen of olifantjenritjes niet in passen. En wist je dat: eén van de doelen is om werkgelegenheid te creeëren voor de lokale bevolking? Een verantwoorde en leerzame dag dus!




