Riksja Travel
Borneo

Jungle expeditie Tabin

Bouwsteen

    • Reisschema:
      Lahad Datu - Tabin National Park - Lahad Datu
    • Reisduur:
      3 dagen / 2 nachten
    • Reissom:
      Vanaf € 970,- p.p. bij 2 personen
    • Activiteit:
      jeepsafari en dag- en nachtwandelingen door de jungle met gids
    ✓ Dé plek om pygmee-olifanten in het wild te zien
    ✓ Slaap in een houten bungalow midden in de jungle
    ✓ Ga op jeepsafari en stop bij de moddervulkaan

    Samen met je gids trek je per jeep en te voet de jungle in, op zoek naar wildlife. Je volgt sporen langs moddervulkanen en door dicht regenwoud, waar je kans hebt om orang-oetans en neushoornvogels te spotten, maar vooral: dit is dé plek met de grootste kans om de zeldzame Borneo-dwergolifant in het wild te zien. Je slaapt midden in de natuur en gaat ook in het donker op pad, wanneer de jungle echt tot leven komt.

    Dag 1 – Aankomst in Tabin & eerste jungleverkenning

    Vanuit Lahad Datu rijd je in ongeveer 1,5 uur over een onverharde weg steeds dieper de jungle in, tot je aankomt in het afgelegen Tabin Wildlife Reserve. Je verblijft in een sfeervolle houten lodge aan de rand van de rivier, midden in het regenwoud. Zelfs rondom je accommodatie kun je al neushoornvogels en vliegende eekhoorns spotten.

    Tabin Wildlife Reserve werd opgericht om bedreigde diersoorten en hun leefgebied te beschermen. In dit reservaat wordt actief gewerkt aan natuurbehoud, met projecten gericht op herbebossing, onderzoek en het monitoren van wildlife zoals pygmee-olifanten en orang-oetans. Je trekt er deze dagen met een gids op uit Door kleinschalig en duurzaam toerisme wordt de impact op de natuur beperkt. Jouw bezoek draagt dus ook nog eens direct bij aan het behoud van dit unieke stukje regenwoud.

    Moddermasker opsmeren in tabin NP - Borneo

    In de middag trek je met je gids de jungle in naar de beroemde moddervulkaan, een natuurlijke zoutlik die dieren aantrekt.  Ook hier speur je naar sporen van onder andere olifanten en andere wildlife.

    Na het diner leer je meer over het natuurbehoud in Tabin, gevolgd door een nachtsafari. Met een beetje geluk spot je nachtdieren zoals de bedreigde luipaardkatten, spookdiertjes, uilen of andere junglebewoners.

    Dag 2 – Jungletocht & watervallen

    Sta vroeg op voor een optionele vogelwandeling; Tabin telt bijna 300 vogelsoorten, van neushoornvogels tot kleurrijke ijsvogels. Na het ontbijt maak je een trekking door het primaire regenwoud naar de Lipad-waterval. Onderweg vertelt je gids alles over de unieke flora en fauna en hoe dit ecosysteem in stand wordt gehouden.

    Bij de waterval kun je afkoelen in een natuurlijke poel of gewoon genieten van de rust midden in de jungle. In de middag is er tijd om te ontspannen bij je lodge of een korte wandeling te maken in de omgeving.

    Tegen de avond ga je opnieuw op pad, dit keer per jeepsafari in de schemering: hét moment om wildlife te spotten. Denk aan makaken, herten, civetkatten en met wat geluk zelfs een glimp van de zeldzame pygmee-olifant.

    Dag 3 – Laatste jungle-ochtend & vertrek

    Na het ontbijt maak je nog een korte wandeling langs de rivier of naar een rotspoel in de buurt van de lodge. Hier worden regelmatig apen en andere dieren gespot. Geniet nog één keer van de geluiden van de jungle voordat je terugreist naar Lahad Datu.

    Je laat Tabin achter met een bijzondere ervaring rijker: een kijkje in een van de meest ongerepte stukjes regenwoud van Borneo, waar natuurbehoud en pure junglebeleving samenkomen.

    Onze slaapplekken

    Tabin jungle expeditie

    Deze bouwsteen is goed te combineren met