✔ Diepblauwe lagunes, rode rotsen en maanlandschappen
✔ Vrijheid om te stoppen waar je wilt
Verken de droogste woestijn ter wereld in je eigen tempo. Je rijdt van stoompluimen bij zonsopkomst tot zoutvlaktes vol flamingo’s en stille hooglandmeren. Overnachten doe je in een sfeervol adobe hotel in het centrum van San Pedro.

Dag 1 – Aankomst in Calama en rit naar San Pedro de Atacama
Na aankomst op de luchthaven van Calama haal je je huurauto op. Je rijdt in ongeveer anderhalf uur naar San Pedro de Atacama, een lemen woestijndorp met zandstraten, cactustuinen en uitzicht op de vulkaan Licancabur. Heb je tijd en zin in een eerste omweg, rijd dan langs de Salar de Atacama naar Laguna Chaxa: een witte zoutvlakte met felblauwe lagunes en flamingo’s. In San Pedro slaap je in een sfeervol adobe hotel op loopafstand van restaurants en kleine winkels. Wil je morgen de Tatio geisers bezoeken, vraag dan alvast om een ontbijtpakketje, zodat je dat morgen mee kunt nemen.
Dag 2 – Zonsopkomst bij de Tatio-geisers en maandlandschap bij zonsondergang
Zet de wekker (heel) vroeg, want bij zonsopkomst zijn de Tatio-geisers op hun spectaculairst. De rit ernaartoe duurt zo’n 2,5 uur, deels over onverharde weg, maar goed te doen met een gewone huurauto als je rustig rijdt. Je komt aan op ruim 4.300 meter hoogte, waar stoompluimen uit de grond spuiten in de ijskoude ochtendlucht. Neem warme kleding mee want het vriest hier vaak nog rond zonsopgang. De entree betaal je ter plaatse.
’s Middags keer je terug naar San Pedro en rust je even uit. Rijd aan het eind van de middag naar Valle de la Luna en Valle de la Muerte. Hier wandel je tussen zandduinen, zoutgrotten en grillige rotsformaties. Terwijl de zon zakt, veranderen de kleuren van het landschap van oranje naar paars en diepzwart.


Dag 3 – Lagoons en rode rotsen op de altiplano
Vandaag trek je eropuit richting de hoogvlakte. Via Route 23 rijd je in zo’n 1,5 uur naar het bergdorpje Socaire, een mooie plek voor een korte pauze. Van daaruit gaat de route over een gravelweg naar de hooggelegen meren Miscanti en Miñiques, omringd door vulkanen en stilte. De weg is goed te doen met een gewone huurauto als je rustig rijdt. Daarna vervolg je je route richting Piedras Rojas: een surrealistisch landschap van rood gesteente, witte zoutkorsten en turquoise water. Neem water, snacks en warme kleding mee. Je rijdt vandaag door een van de meest ongerepte delen van de Atacama en boven de 4.000 meter hoogte zijn maar weinig restaurants.
Dag 4 – Valleien en vertrek
Afhankelijk van je reisschema heb je vandaag nog tijd voor een laatste wandeling of koffie in het dorp. Daarna rijd je terug naar Calama of vervolg je je reis naar een volgende bestemming in het noorden of zuiden van Chili.

Onze slaapplekken




